www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 17 października 2017, w 290 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Wiktora, Marity, Sulisławy, Małgorzaty.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

"Romantyczny" Patryk Pawelec zdobył pierwszą nagrodę 20. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego w Szczecinie

Pochodzący z Zamościa Patryk Pawelec zajął pierwsze miejsce w odbywającym się w Szczecinie XX Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Recytatorskim "Romantycznie".

Z racji jubileuszowej edycji konkursu, na scenie zaprezentowali się laureaci ogólnopolskich konkursów recytatorskich z całej Polski, co skutkowało tym, że poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie oraz Radę Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk. Patronat artystyczny objął Teatr Współczesny w Szczecinie. W jury konkursu zasiedli profesorowie i wykładowcy państwowych szkół teatralnych, aktorzy i specjaliści z kręgu kultury żywego słowa: Bożena Suchocka, Jan Zdziarski, Krystyna Maksymowicz oraz Monika Rasiewicz.

Patryk wystąpił w dwóch koncertach konkursowych prezentując trzy utwory. W pierwszym koncercie był to fragment powieści Mirosława Nahacza "Niezwykłe przygody Roberta Robura" oraz wiersz Kazimiery Iłłakowiczówny "Modlitwa w tłoku". W drugim zaprezentował fragment epilogu "Pana Tadeusza"..

Urodzony w Zamościu Patryk Pawelec jest studentem trzeciego roku animacji kultury UMCS w Lublinie. Prowadzi warsztaty teatralne, pracuje z recytatorami a także występuje na deskach teatru. W przeszłości był aktorem działającej w ZDK grupy teatralnej Glosa. Zamościanie nie tak dawno mieli okazję oklaskiwać go podczas Zamojskiego Lata Teatralnego gdzie prezentował swój monodram pt. "Tam i z powrotem"..

Ostatnio występował również na deskach Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie z okazji Salonu Poezji, podczas którego można było zobaczyć i usłyszeć laureatów 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przypomnijmy, że Patryk jest laureatem (pierwsza nagroda) dwóch ostatnich edycji (2014 i 2015) tego najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu krzewiącego sztukę żywego słowa w Polsce.


autor / źródło: red.
dodano: 2015-11-15 przeczytano: 2562 razy.Tagi:

Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet