www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 17 października 2017, w 290 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Wiktora, Marity, Sulisławy, Małgorzaty.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Grand Prix Patryka Pawelca w Elblągu

Patryk Pawelec z Zamościa zdobył nagrodę Grand Prix podczas jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?" w Elblągu. Festiwal Odbywający się w dniach 17-20 marca festiwal jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali słowa i piosenki w Polsce. Podobnie jak w latach poprzednich przyciągnął najlepszych recytatorów oraz śpiewających poezję z całej Polski.

Występy konkursowe oceniało jury w składzie Konrad Dworakowski, Jan Poprawa oraz Jarosław Wasik.

Jurorzy wysłuchali 28 recytatorów oraz 24 wykonawców piosenki poetyckiej.

Patryk Pawelec zaprezentował kolaż tekstów Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest" oraz Michała Walczaka "Podróż do wnętrza pokoju". Wykonanie tych tekstów porwało publiczność i dało możliwość wykonania ich po raz drugi, podczas koncertu laureatów.

- Teksty wykonywane przeze mnie poruszały współczesne problemy polskiego społeczeństwa i przemian, których jesteśmy świadkami. Jednocześnie nie stawiały jednoznacznej diagnozy i ukazywały obawy młodego człowieka o otoczenie i aktualność narodowej tożsamości - opowiada Patryk.

Jury doceniło występ zamościanina i postanowiło przyznać mu nagrodę główną festiwalu - Grand Prix w postaci statuetki i nagrody finansowej oraz voucher pobytowy w Hotelu Anders ufundowany przez Hotel Anders w Starych Jabłonkach.

Galę uświetnił recital Ewy Bem.

Patryk Pawelec - recytator, student 3 roku animacji kultury UMCS, organizuje i prowadzi warsztaty recytatorskie i teatralne, występuje na deskach teatru amatorskiego, jest inicjatorem projektów i działań animacyjnych. Juror konkursów recytatorskich, współpracuje z instytucjami kultury podejmując inicjatywy promujące ruch żywego słowa w regionie i kraju.


autor / źródło: red, fot. CSE Światowid
dodano: 2016-03-24 przeczytano: 2524 razy.Tagi:

Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet