www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w piątek, 14 grudnia 2018, w 348 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Alfreda, Izydora, Jana.
Grudniowe przysłowia: Jeśli na Marcina sucho, to Gody z pluchą. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Diecezjalne Dziękczynienie za ŚDM

"Budowanie przyszłości na pamięci historycznej" to motyw przewodni podsumowania Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Koncert Dziękczynny za ŚDM odbył się na Rynku Wielkim z udziałem młodzieży z pięciu regionów, duchowieństwa i władz Zamościa (17.09.).

Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przypadło w 77. rocznicę ataku ZSRR na Polskę i zostało połączone z uroczystością patriotyczną. Rocznicowe obchody odbyły się na Rotundzie Zamojskiej i przybrały wymiar ceremoniału wojskowego. Była wspólna modlitwa za wszystkich poległych w czasie II wojny światowej i ofiar terroru stalinowskiego oraz salwa honorowa. W programie uroczystości odbył się także apel poległych oraz wspomnienie ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.- 77 lat temu Rosja sowiecka bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę - przywołał tragiczny dla Polaków dzień 17 września 1939 r. w okolicznościowym przemówieniu prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. - Nasza obecność w tym miejscu oraz liczny udział dzieci i młodzieży to świadectwo pamięci - mówił prezydent Andrzej Wnuk.Uczestniczące w uroczystości delegacje: kombatantów, służb mundurowych, władz państwowych i samorządowych, partii politycznych, harcerzy, szkół i innych instytucji - złożyły wieńce i kwiaty przy płycie upamiętniającej ofiary obozu przejściowego na Rotundzie, zorganizowanego przez niemieckiego okupanta. Następnie wszyscy zgromadzili się na modlitwie w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie w kościele św. Katarzyny. Obchody zakończyła msza św., której przewodniczył Biskup Pomocniczy Mariusz Leszczyński.Młodzież z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej koncertem dziękczynnym, który odbył się na Rynku Wielkim, podziękowała za Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbyły się w Krakowie. Cykliczne Światowe Dni Młodzieży to spotkania z papieżem, gromadzące młodych ludzi z całego świata, którzy spędzają czas przy wspólnej modlitwie integrując się. Hasło tegorocznych ŚDM brzmiało: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Na wyjątkowy koncert w Zamościu, którego głównym koordynatorem była Małgorzata Farion, przybyli uczestnicy ŚDM, czyli młodzież z rejonu Biłgoraj, Hrubieszów, Lubaczów, Tomaszów Lubelski i Zamość, organizatorzy, wolontariusze oraz goszczący pielgrzymów. Uświetniły go występy m.in.: Diecezjalnej Scholi Światowych Dni Młodzieży pod dyrekcją ks. Piotra Spyry, Teatru Ognia "Utopia" oraz Zespółu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna".

Symbolicznego przekazania "Iskry Miłosierdzia" (zrozumienia, radości, pokoju, zrozumienia i miłości) wszystkim ludziom krajów, z których przybyli pielgrzymi na ŚDM - dokonał ks. Jarosław Kędra, diecezjalny duszpasterz w otoczeniu harcerzy trzymających zapalone pochodnie.Wśród zacnych gości uczestniczących w podsumowaniu ŚDM byli obecni m. in.: poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, przewodniczący RM Zamość Jan Wojciech Matwiejczuk, prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk i zastępca prezydenta miasta Zamość Magdalena Dołgan.

- Moi Drodzy! To były cudowne dni, kiedy w naszym kraju przebywała młodzież z tylu państw, kontynentów - kiedy gościł tutaj papież Franciszek. Dziękujemy wszystkim tym, którzy się zaangażowali w to święto, w te obchody radosne w naszym mieście, w naszej diecezji, w naszym kraju.Ja Wam serdecznie dziękuję za Waszą młodość, za to, że wnieśliście tyle siły i energii w to przeżywanie spotkania z papieżem Franciszkiem. Wszystkiego dobrego Wam życzę i jeszcze raz dziękuję - powiedział do zgromadzonych na Rynku Wielkim prezydent Andrzej Wnuk.

Za wspólną obecność, za przykład modlitwy i skupienia podziękował ks. dr Sylwester Zwolak, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży 2016. Przedstawił także nowego koordynatora ŚDM 2019 w Panamie. Został nim z nominacji ks. bp Mariana Rojka - ks. Tomasz Szady z Lubaczowa. Wieczorne spotkanie zakończyło wykonanie pięknej pieśni "Cichy zapada zmrok".


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2016-09-20 przeczytano: 3018 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet