www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 24 kwietnia 2017, w 114 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Horacego, Fidelisa, Egberta, Fidelii, Grzegorza.
Kwietniowe przysłowia: Kwiecień gdy deszczem plecie, maj ustroi w kwiecie. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Gala III Orszaku, czyli "Popołudnie Trzech Króli"w Zamościu

W Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" odbyła się Gala Orszaku Trzech Króli. Było to trzecie spotkanie, na którym Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli podsumowało Orszak Trzech Króli i podziękowało przyjaciołom, partnerom i dobroczyńcom za wsparcie przy organizacji największych jasełek (1.02.).To dzięki nim, w naszym mieście, w koronach na głowach i ze śpiewnikami w dłoniach, mogliśmy podążać za Trzema Królami do Stajenki. Galę III Orszaku Trzech Króli w Zamościu rozpoczęła wspólna kolęda "Jezusa narodzonego". Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków OTK w Zamościu, powitała zacnych gości, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością. Kościół reprezentowany był przez przedstawiciela Kurii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr Piotra Spyrę oraz kapłanów. Zaproszenie przyjęli również: Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

Przybyli także: przedstawiciele władzy samorządowej i urzędów Miasta Zamość i Gminy Zamość, dyrektorzy wydziałów merytorycznych miasta Zamość i gminy Zamość, dyrektorzy szkół, odtwórcy ról, służby, dzieci i młodzież oraz osoby zaangażowane w organizację III edycji Orszaku Trzech Króli. Nie zabrakło przedstawicieli mediów i mieszkańców Miasta i Gminy Zamość.

- Dzisiejszym spotkaniem chcemy podziękować Państwu za trud włożony w przygotowanie i organizację III edycji Orszaku, jak się okazało bardzo mroźnego w tym roku. Spotykamy się wszyscy, byśmy raz jeszcze mogli wrócić do tamtych dni, zobaczyć się razem, powiedzieć o swoim wrażeniach. Dla nas III edycja była wielkim doświadczeniem, bo w tak trudnych, mroźnych warunkach nie pracowaliśmy do tej pory podczas Orszaku. Ale udało nam się zrealizować każdy punk scenariusza i za to dziękujemy Panu Bogu i ludziom - powiedziała Małgorzata Farion.Przypomniała, że Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które przybliża nam święto Objawienia Pańskiego, ale również są to największe jasełka uliczne na świecie. Przywołała również słowa ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego, które padły podczas Eucharystii: - Orszak Trzech Króli jest to taka manifestacja wiary podobna do procesji Bożego Ciała, chciałoby się powiedzieć - w wersji zimowej.

Uroczyste potkanie podsumowujące III Orszak Trzech Króli w Zamościu to wymiar przekonania, że wszyscy dołożyliśmy od siebie malutką cegiełkę do tego, by pielęgnować nasze polskie, bogate tradycje bożonarodzeniowe. Bo któż jak nie my Polacy powinniśmy zadbać o to co polskie, o naszą tradycję i naszą kulturę.

- Orszak Trzech Króli ma jeszcze jedno wielkie znaczenie. To jest również wydarzenie kulturalne, społeczne, rodzinne i wspólnotowe. Razem, niezależnie od tego kim jesteśmy, całymi rodzinami możemy śpiewać kolędy pełnym głosem, możemy być ze sobą, iść razem do stajenki by oddać pokłon Panu Bogu. A takie poczucie wspólnoty to rzecz bardzo ważna i bezcenna! - podkreśliła prezes stowarzyszenia.Odczytano także list od Macieja Marchewicza, pierwszego prezesa Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie, który informował o nowej inicjatywie jaką jest wydanie publikacji traktującej o wielkich i małych cudach dnia codziennego. "Każdy z nas doświadczył wysłuchania modlitwy w trudnej sytuacji, pomocy nieznajomych, którzy ratowali nas, a potem znikali z horyzontu naszego życia. Ktoś wydobył się z nałogów, inny uratował małżeństwo, a jeszcze inny znalazł pracę czy wreszcie po latach błądzenia po manowcach nawrócił się i zmienił swoje życie. Modlitwa i Boża opieka. Nadzieja i radość. Duma z dziecięctwa Bożego.

Możemy o tym wszystkim napisać. Dać świadectwo stałej obecności Bożej w naszym życiu. Zwrócić uwagę wątpiącym, że Przypadek, to jedno z imion naszego Pana Boga, jeśli akurat nie chce On wyraźnie podpisywać się pod jakimś zdarzeniem". Maciej Marchewicz apelował o podzielenie się dotykiem Nieba i zapraszał do przysyłania świadectw. Dużych i małych, na adres: cuda@wydawnictwofronda.pl.Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film Zamojskiej Telewizji Kablowej, przypominający mroźny Orszak Trzech Króli. Następnie wręczono prawie sto dyplomów uznania oraz "Boże krówki", a każdy cukierek zaopatrzony był w myśl/dobre słowo/sentencję wielu znanych nam i bliskich Świętych, m.in. Jana Pawła II, Bazylego Wielkiego czy Jana Marii Vianney, św. Augustyna. Podziękowano wszystkim tym, bez których udziału wymiar III edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu nie byłby tak okazały.

Dla gości zaśpiewał Chór Reprezentacyjny I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu pod dyrekcją ks. Jerzego Frankiewicza, który zdobył III miejsce w kategorii młodzieżowe zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Znakomity koncert, w którym królowała młodość, talent, energia i radośćTrzej Królowie częstowali "tortami królewskimi" w trzech kolorach i "szczodrakami zamojskimi" z Cukierni Smakołyk. To było piękne "Popołudnie Trzech Króli" i wspaniałe wrażenia z uroczystego spotkania.

Na zakończenie przywołano dwie sentencje. Słowa ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego z Eucharystii Orszakowej: "Nie brakuje wśród chrześcijan, katolików ludzi poważnie traktujących swoją wiarę. Przebijających się z jej zasadami gdzie się tylko da, za wszelką cenę, za każdą cenę. Nie brakuje takich mężczyzn i kobiet, dziewcząt i chłopców, których życie jest autentycznym świadectwem wiary. Jeśli takich ludzi będzie jeszcze więcej, jeśli ich prawdziwe, chrześcijańskie życie będzie czytelnym znakiem Chrystusa, to wszyscy staniemy się jak ta Gwiazda nad Betlejem, która pewnie zaprowadzi do Boga tych, którzy go szukają".

I drugą sentencję - mądrego człowieka do wolontariuszy- "Ziemia nie potrzebuje już "ludzi sukcesu". Moim zdaniem, teraz "Ziemia potrzebuje ludzi dobrych jak chleb".


autor / źródło: Teresa Madej, fot. Janek Cios
dodano: 2017-02-09 przeczytano: 636 razy.Tagi:

Zobacz podobne:
     Zamość w Orszaku Trzech Króli / 2017-01-07
     III Orszak Trzech Króli w Zamościu / 2017-01-01
     "Pokój i Dobro" hasłem III Orszaku Trzech Króli / 2016-11-15
     Głosuj na wielbłąda dla Zamościa! Czas START! / 2016-11-15
     Zamość na Zjeździe Orszaków Trzech Króli / 2016-03-10
     Gala II Orszaku Trzech Króli w Zamościu / 2016-01-31
     Orszak Trzech Króli w Krasnobrodzie / 2016-01-14
     Wspaniały II Orszak Trzech Króli na ulicach Zamościa / 2016-01-10
     Konkurs Fotograficzny "Jestem Królem 2016" / 2016-01-03
     II Orszak Trzech Króli w Zamościu - program / 2016-01-03
      Orszak Trzech Króli po raz drugi w Zamościu / 2015-12-23
     Wybrano odtwórców głównych ról na II Orszaku Trzech Króli w Zamościu / 2015-12-23
     Wygrajmy wielbłąda dla Zamościa! / 2015-12-03
     Zamojski Orszak Trzech Króli na żywo w TVP 1 i TVP Polonia / 2015-11-04
     Zamościanie na Zjedzie Orszaku Trzech Króli w stolicy / 2015-03-10
     Podziękowania za Orszak Trzech Króli w Zamościu / 2015-02-01

Warto przeczytać:
     Kobiety w konspiracji bohaterkami III Konkursu Historycznego poświęconego Żołnierzom Wyklętym / 2017-03-20
     Tarnoszyn oddał hołd pomordowanym przez UPA / 2017-03-27
     Tadeusz Wicherek bohaterem jubileuszowej Alei Sław / 2017-04-04
     Licealiści w świecie biznesu / 2017-04-13
     "Trójka" trzecia w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym / 2017-04-07Komentarzy: 0 [Dodaj komentarz]

Średnia ocena: 0 Głosowało osób: 0

Oceń tekst /skala 0-5/:
0 1 2 3 4 5Komentarze* Nadawca:
   E-mail:
* Treść:
* pola obowiązkowe

 • Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, za treść zamieszczanych komentarzy.
 • Komentarze obraźliwe lub zawierające wulgaryzmy będą usuwane. • ']
  - - - - R E K L A M A - - - -

  - - - - POLECAMY - - - -

  Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

  Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

  Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
  Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
  Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
  Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.      Site Meter   Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet