www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 20 listopada 2017, w 324 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Anatola, Sędzimira, Feliksy, Oktawiusza.
Listopadowe przysłowia: Od świętej Salomei zima jest w nadziei. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Medale dla ZPiT "Zamojszczyzna"

Podczas Galowego Koncertu Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" uhonorowano medalami z okazji jubileuszu 25-lecia działalności artystycznej.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Bogdan Zdrojewski, na wniosek Wojewody Lubelskiego Genowefy Tokarskiej, nadał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" Jolancie Kalinowskiej-Obst, założycielce, kierownikowi i choreografowi Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna".

Wręczenia Medalu, w imieniu ministra, dokonali wiceprezydenci Miasta Zamość: Iwonna Stopczyńska i Tomasz Kossowski. Gratulacje i podziękowania na ręce przekazała pani Iwonna Stopczyńska.- Szanowni i Kochani Jubilaci. To już od dwudziestu pięciu lat jesteście z nami. To już dwadzieścia pięć lat Waszej działalności, to już dwadzieścia pięć lat mamy przyjemność i zaszczyt oglądać Wasze koncerty, podziwiać Was, zobaczyć jak tańczycie i śpiewacie, także Wasze roześmiane, szczęśliwe buzie. Bardzo serdecznie dziękuję za tą obecność w mieście. Dziękuję za to, że Wasza działalność wpisuje się tak pięknie w działalność kulturalną Miasta, stanowi jej uzupełnienie i urozmaicenie.
- Zdawać by się mogło, że w tym dzisiejszym, takim zabieganym świecie nie ma miejsca na tradycję, nie ma miejsca na folklor, ale wystarczy pójść na Wasz koncert, wystarczy obejrzeć występ, żeby przekonać się, że jest inaczej. To pani, pani Jolu zasługa, zasługa każdego członka Zespołu, to zasługa każdego członka Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego ZPiT "Zamojszczyzna". To zasługa każdego z rodziców, którego dzieci są członkami Zespołu. Za tę pani obecność, za to, że pani Zespół działa w Zamościu, chciałabym się pokłonić pani i podziękować z całego serca.
-Państwa działalność to również promocja naszego Miasta na terenie kraju, promocja poza jego granicami. I za to wszystko również serdecznie dziękuję. Życzę również, aby kolejne jubileusze były tak samo piękne i okazałe, by spełniły się wszystkie Państwa życzenia, marzenia, żeby "Zamojszczyzna" jeszcze bardziej nam kwitła, a z nią również nasz Zamość. Jesteśmy przekonani, że już kolejne jubileusze odbędą sie w nowej odremontowanej i rozbudowanej siedzibie, czego Państwu i nam życzę. Chciałabym podkreślić, że we wszystkich Państwa koncertach widać kunszt, profesjonalizm co zjednuje Wam całe rzesze publiczności. I za to wszystko dziękuję.
Działalność ZPiT "Zamojszczyzny" uhonorowana została także przez Prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego, który przyznał całemu Zespołowi Medal "Zasłużony dla Zamościa", o numerze kolejnym cztery. Jolanta Kalinowska-Obst wyróżniona została także nagrodą finansową w podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym Miasta, wzbogacanie i promowanie jego dorobku oraz podejmowane inicjatywy na rzecz współczesnego oblicza kultury Zamościa. Prezydent Marcin Zamoyski przekazał również najlepsze życzenia dalszych sukcesów, zdrowia, samorealizacji w pracy twórczej oraz wszelkiej pomyślności. Nagrodą finansową Prezydenta Zamościa uhonorowano także Monikę Hildebrand, instruktora choreografii ZPiT "Zamojszczyzna". Wyrazy uznania i gratulacje oraz życzenia w imieniu Rady Miejskiej dla szanownych jubilatów przekazał przewodniczący Jan Matwiejczuk. Mirosław Korbut dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie składając życzenia powiedział, że liczy, że "Zamojszczyzna" będzie "rosła w siłę" i będzie cieszyła nas wszystkich. Dyrektor Korbut przekazał Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego o wymiarze finansowym. W dziedzinie twórczości artystycznej Nagrody Kulturalne otrzymały również panie: Jolanta Kalinowska-Obst i Monika Hildebrand.

W imieniu Wojewody Lubelskiego pani Genowefy Tokarskiej wyrazy uznania i gratulacje złożyła Danuta Matłaszewska doradca Wojewody. Na ręce Jolanty Kalinowskiej-Obst przekazała List Gratulacyjny dla całej kierownictwa i członków "Zamojszczyzny" oraz Medal Wojewody Zamojskiego dla Zespołu - w dowód uznania długoletniej działalności artystycznej, znaczący wkład w rozwój kultury, uwrażliwienie na piękno muzyki, słowa i gestu, propagowanie tradycji, historii folkloru, a także promowanie Województwa Lubelskiego w kraju i za granicą.

Życzenia i upominki w postaci czerwonych korali przekazali w imieniu Starosty Zamojskiego Jerzy Kołodziejczyk oraz Barbara Zarębska z Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Zamościu w dowód wdzięczności za imponującą działalność kulturalną.Dostojnym Jubilatom życzenia złożyły także reprezentacje zespołów pieśni i tańca: Politechniki Warszawskiej, którzy chylili czoła przed kierownictwem Zespołu i gratulowali pięknego rozwoju artystycznego oraz życzyli dalszych osiągnięć i pomyślności w życiu każdego z członków Zespołu. Potem ustawiła się długa kolejka delegacji innych zespołów z Polski, których członkowie niejednokrotnie stawiali pierwsze kroki na scenie ZDK, tańcząc w "Zamojszczyźnie".

ZPiT "Zamojszczyzna" otrzymał także najserdeczniejsze gratulacje od przedstawiciela Polskiej Sekcji CIOFF, którego jest członkiem. Były także życzenia, gratulacje i kwiaty od kierownictwa zespołów: "Warszawianka" Uniwersytetu Warszawskiego, Zespołu "Tanew" z Biłgoraja, ZPiT "Ziemi Hrubieszowskiej", Zespołu "Roztocze" z Tomaszowa Lub. oraz Zespołu "Resovia Saltans" z Rzeszowa, UMCS z Lublina, ze Świdnika, "Sokołowianie" z Sokołowa Podlaskiego i ZPiT "Powiśle". Składano życzenia aby do Zespołu przybywało dużo dzieci i młodzieży, mających w sercu taniec i śpiew. Dziękowano za doznania i piękne chwile.Za przepiękne dwadzieścia pięć podziękowania złożyła również Jolanta Kalinowska-Obst wszystkim tym, dzięki którym Zespół powstał i istnieje. Za wszystkie wyrażone wyrazy uznania członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" podziękowali piosenką o przyjaciołach. Wszyscy żegnali się z myślą o następnych, wspaniałych jubileuszach "Zamojszczyzny".


autor / źródło: Teresa Madej
fot. Wojciech Czerwieniec
dodano: 2010-09-23 przeczytano: 2508 razy.Zobacz podobne:
     Zamojszczyzna w Chinach i w Japonii / 2017-10-29
     Wytańczyli nagrody w Drohiczynie / 2016-12-07
     "Zamojszczyzna" w Chinach / 2016-09-15
     Tancerze "Zamojszczyzny" z sukcesami w Drohiczynie / 2015-12-09
     Jubileusz 30-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" / 2015-10-07
     Sukcesy "Zamojszczyzny" w Wilanowie / 2015-05-19
     Koncert Noworoczny "Zamojszczyzny" / 2015-01-08
     Zatańczyli z sukcesami w Drohiczynie / 2014-12-10
     Tancerze "Zamojszczyzny" walczyli o "Złote Pióro" / 2014-10-21
     Koncert dla Mecenasów kultury tradycyjnej / 2014-10-13
     Włodawa szczęśliwa dla "Zamojszczyzny" / 2012-05-30
     Mistrzowie Polski z Zamojszczyzny! / 2012-04-17
     Wytańczyli w Puławach nagrody / 2012-02-28
     Wytańczone nagrody Zamojszczyzny / 2011-05-30
     Sukcesy tancerzy "Zamojszczyzny" w Wieliczce / 2011-01-18
     Koncert Noworoczny "Biała pastorałka" / 2011-01-10
     Nabór dzieci do "Zamojszczyzny" / 2010-10-06
     Srebrne Gody "Zamojszczyzny" / 2010-09-22
     Jolanta Kalinowska-Obst: Przygoda z "Zamojszczyzną" / 2010-09-20
     Z kart historii ZPiT "Zamojszczyzna" / 2010-09-08

Warto przeczytać:
     Powstaje film o Leśmianie / 2017-10-12
     Zamojszczyzna w Chinach i w Japonii / 2017-10-29
     Msza Nr 2 G-dur Schuberta na trzy chóry i orkiestrę / 2017-10-26
     Połączone siły z udziałem zamojskich muzyków zagrały we Francji / 2017-10-16
     BWA: Jubileuszowo Bogusław Bodes i "Obiekty natury" / 2017-10-25- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet