www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 29 marca 2017, w 88 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Wiktoryna, Wiktoryny, Eustachego, Helmuta, Bertolda.
Marcowe przysłowia: Czasem w marcu zetnie wodę w garncu. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Zapowiedź
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM"

Duet Zofia Satała i Jakub Kuszlik z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie zdobył Grand Prix odbywającego się w Zamościu Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM".

Konkurs już trzeci raz zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu, goszcząc pianistów - kameralistów z całej Polski. Patronat nad wydarzeniem objęli CEA w Warszawie - jako jednostka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Marcin Zamoyski.

Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele sekcji fortepianu: Ewa Lisak, Barbara Gil (uczestnicząca w pracach jury jako sekretarz), Eliza Holko, Ewa Jabłońska i Joanna Kleban.

W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział łącznie 62 duety z 31 szkół (Zespół Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, Szkoła Muzyczna I st. w Dobczycach, Szkoła Muzyczna I st. w Gąbinie, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie, Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Krakowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. W. Lutosławskiego w Krasnymstawie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Z. Noskowskiego w Krzeszowicach, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Komedy w Lubaczowie, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. A. Tansmana w Łodzi, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Nowym Sączu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Pabianicach, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. R. Twardowskiego w Puławach, Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie, Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach, Szkoła Muzyczna I st. im. W. Kilara w Siemiatyczach, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Namysłowskiego w Szczebrzeszynie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku, Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. A Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim, Zespół Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina -Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu)

Prezentacje konkursowe oceniało jury, w skład którego weszli: prof. Edward Wolanin z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie jako przewodniczący oraz członkowie - st. wykł. Maria Serafin z Akademii Muzycznej w Katowicach i dr hab. Paweł Zawadzki z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Zmagania konkursowe trwały dwa dni i odbywały się w sali koncertowej szkoły muzycznej. Uwieńczeniem pierwszego dnia przesłuchań był koncert znakomitego duetu fortepianowego RAVEL PIANO DUO z Warszawy.

Drugi dzień konkursu zakończył wykład pani Marii Serafin p.t. "Nie ma interpretacji bez techniki", po którym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród, połączone z koncertem laureatów.

Konkursowi towarzyszyła wystawa cyfrowych pianin KAWAI zorganizowana przez firmę SILESIA MUSIC CENTER oraz wystawa nut wydawnictwa Eufonium. Trzeci dzień wypełniły konsultacje pianistyczne dla uczestników przesłuchań, prowadzone przez jurorów konkursu.

Nagrodzone duety PSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu: Hanna Kawalec i Jessica Pilawa (naucz. Alicja Słupska) - miejsce IV w grupie I, Izabela Ryń i Patrycja Czujkowska (naucz. Ewa Jabłońska i Barbara Gil) - miejsce IV w grupie I, Kamila Wróblewska i Wiktoria Pryjma (naucz. Tetyana Kukharuk) - wyróżnienie w grupie I, Olga Jankowska i Patrycja Kryszczuk (naucz. Ewa Gajewska i Małgorzata Kawalec-Pyś) - miejsce IV w grupie II, Paulina Poprawa i Dominika Matwiejczuk (naucz. Ewa Jabłońska) - wyróżnienie I stopnia w grupie II, Kinga Lal i Daria Pitak (naucz. Barbara Gil i Ewa Lisak) - wyróżnienie II stopnia w grupie II, Karolina Laskowska i Kacper Studnicki (naucz. Tetyana Kukharuk) - wyróżnienie II stopnia w grupie II, Alicja Gura i Jakub Madyniak (naucz. Ewa Lisak i Alicja Słupska) - wyróżnienie I stopnia w grupie III.

Nagrodzone duety PSM I st. w Szczebrzeszynie: Maciej Zych i Magdalena Magdziarz (naucz. Alicja Słupska i Eliza Holko) - wyróżnienie w grupie I, Joanna Brożek i Wiktoria Hajscewicz (naucz. Eliza Holko) - wyróżnienie w grupie I.

Nagrodzone duety PSM I st. w Tomaszowie Lubelskim: Wiktoria Faustyna Szpindor i Weronika Maria Bondyra (naucz. Aleksandra Rudyk) - II miejsce w grupie II, Matylda Kędra i Krystian Pisarczyk (naucz. Ewa Lisak) - wyróżnienie w grupie I, Kacper Kiecana i Wojciech Cybulski (naucz. Monika Wraga) - wyróżnienie II stopnia w grupie II.

Nagrodzone duety otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz materiały promocyjne przekazane przez Miasto Zamość i Gminę Zamość, Biuro Turystyczne QUAND oraz Piotra Filipowicza, właściciela sklepu muzycznego SOPRAN. Wśród sponsorów III Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM" w Zamościu znaleźli się również Piekarnia - Aleksandra i Jan Ciurysek, Kwiaciarnia Renesansowa oraz Rada Rodziców przy PSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu.


autor / źródło: Eliza Holko
dodano: 2014-04-19 przeczytano: 2495 razy.Tagi:

Zobacz podobne:
     Zagrają duety fortepianowe - VI edycja konkursu "Grajmy Razem" / 2017-03-16
     Koncert w 330. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha / 2015-03-22
     Wieczory Kameralne w Orkiestrze: recital fortepianowy Ethelly Chupryk / 2015-03-22
     IV Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM" / 2015-03-22
     "Grajmy Razem" - zagrają duety fortepianowe / 2014-03-17
     Ogólnopolski konkurs w Szkole Muzycznej w Zamościu / 2013-04-10
     Duety fortepianowe zagrały razem / 2012-04-11
     Konkursowe zmagania "Duetów fortepianowych" / 2012-03-17

Warto przeczytać:
     Żywa Biblioteka w Zamościu / 2017-02-21
     Sacrofilm 2017 - program / 2017-03-01
     Dariusza Piekuta "Weneckie Klimaty" - wystawa malarstwa / 2017-02-24
     Koncert u Namysłowiaków: Tańce Świata / 2017-02-21
     "Mizantrop" - retransmisja z Comédie-Française w Paryżu / 2017-02-15Komentarzy: 0 [Dodaj komentarz]

Średnia ocena: 5 Głosowało osób: 2

Oceń tekst /skala 0-5/:
0 1 2 3 4 5Komentarze* Nadawca:
   E-mail:
* Treść:
* pola obowiązkowe

 • Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, za treść zamieszczanych komentarzy.
 • Komentarze obraźliwe lub zawierające wulgaryzmy będą usuwane. • - - - - R E K L A M A - - - -  Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

  Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

  Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
  Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
  Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
  Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.      Site Meter   Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet