Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Choć i w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje. [...]

Pogrzebali szanse w Iławie. Hetman zagra w barażach

Zero punktów. Tak wygląda bilans trzech ostatnich spotkań Hetmana w II lidze. Po porażkach na własnym stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i OKS Olsztyn, w ostatniej kolejce sezonu zamościanie przegrali w Iławie z tamtejszym Jeziorakiem 1 : 3.

Ta porażka zadecydowała o tym, że Hetman zakończył rozgrywki na miejscu 13, a to oznacza, że aby w przyszłym sezonie grać na drugoligowych boiskach, trzeba wygrać dwumecz barażowy.

Do bezpośredniego utrzymania się w lidze wystarczył 1 punkt. Zamościanie jednak rozdawali je na lewo i prawo, doprowadzając do sytuacji, że o wszystkim miał zadecydować ostatni mecz.

Tam jak się okazało też stracili punkty, a do tego trzech zawodników z podstawowego składu (Kiema, Rożej, Sękowski), którzy za kartki nie wybiegną w pierwszym meczu barażowym.

W przededniu najważniejszego dwumeczu w sezonie sytuacja kadrowa stała się niemal dramatyczna.

Mecz z Jeziorakiem rozpoczął się dla zamościan wyśmienicie, bowiem już w 3 minucie po bramce Łukasza Kaczmarka prowadzili 1 : 0. Po raz kolejny udało się zdobyć bramkę po dalekim wyrzucie z autu Przemka Kity. Niestety po kwadransie gry na boisku przeważali już goście i do przerwy strzelili zamościanom dwa gole. Jak to miało miejsce w większości wiosennych spotkań Hetman musiał gonić wynik. W 50 minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartką został ukarany Serges Kiema.

Pomimo osłabienia Hetman próbował doprowadzić do remisu. Był już nawet blisko, piłka po strzale marka Fundakowskiego wylądowała w siatce miejscowych, jednak arbiter liniowy zasygnalizował, że zamojski napastnik był na spalonym.

Nadzieje na wywiezienie z Iławy choćby jednego punktu prysły w 86 minucie, gospodarzom udało się strzelić trzecią bramkę. Na domiar złego Damian Rożej chwilę później - za komentowanie pracy sędziego - musiał opuścić plac gry. Hetman kończył mecz w dziesiątkę.

Teraz pozostaje nam czekać na decyzję dotyczącą baraży. Hetman rozegra dwumecz z jedną z czterech drużyn: Stal Rzeszów, Hutnik Kraków, GLKS Nadarzyn, Huragan Morąg. Pierwszy barażowy mecz będzie miał miejsce 17 czerwca (na wyjeździe), drugi - trzy dni później w Zamościu.

Jeziorak Iława - Hetman Zamość 3:1 (2:1)
Bramki: Drzystek (29 min), Harmaciński (39 min), Zakielski (86 min) - Kaczmarek (3 min)
Jeziorak: Staniszewski - Pietrasik, Zakierski, Kowalski, Dymowski (79 Święcicki) - Harmacińśki, Siedlecki, Kolibowski (63 Brzostek) - Dobroński (85 Chodowiec), Figurski
Hetman: Prus - Sękowski, Staszewski (60 Rożej), Frączek, Sowa - Litwiniuk, Kiema, Kita, Kaczmarek, Margol - Fundakowski
Żółte kartki: Zakielski, Drzystek, Sedlecki, Dobroński, Brzostek (J) - Sękowski, Kita, Kaczmarek, Kiema (H)
Czerwona kartka: Kiema (50 min, za niesportowe zachowanie), Rożej (87 min, za komentowanie pracy sędziego)
Sędzia głowny: Artur Radziszewski (Mazowiecki ZPN)