|
Miss i Mister "Eurofolku 2011"Głosami publiczności wybrano najsympatyczniejszą i najładniejszą parę X Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Eurofolk - Zamość 2011". Tytuł Miss przypadł Nadi z Indonezji, a tytuł Mistera - Emanuelowi z Meksyku (24.07.).
"Eurofolk" to nie tylko festiwal tańca, muzyki i śpiewu. To także festiwal młodości. Jego uczestnicy to przede wszystkim młodzi ludzie - uczniowie i studenci, dla których udział w festiwalu jest fantastyczną przygodą.
Mister Eurofolku
Przedsięwzięcie promujące kulturę i tradycje ludowe już nie tylko Europy, ale także świata, wzbogacono o liczne atrakcję dla publiczności i uczestników festiwalu. Obok koncertów na scenie, obywają się koncerty w miastach Zamojszczyzny, kapele i tancerze występują również w ogródkach kawiarni Rynku Wielkiego. Wieczorami tancerze spotykają się także na imprezach integracyjnych.
Miss Eurofolku
Wśród imprez towarzyszących "Eurofolkowi" nie zabrakło nauki tańców z udziałem publiczności oraz Mszy św. w kościele Ojców Franciszkanów w Zamościu, celebrowanej przez duszpasterza parafii O. Bruno Kalinowskiego, która za sprawą udziału tancerzy w strojach ludowych, zyskała okazałą oprawę - wspólnej, pięknej modlitwy.
Od kilku już lat Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" oraz Zamojski Dom Kultury - organizatorzy MFF "Eurofolk" proponują publiczności wspólną zabawę pod nazwą - Wybory Miss i Mistera danej edycji.
I ViceMister Eurofolku
Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas finałowego koncertu. Za najsympatyczniejszą i najładniejszą dziewczynę uznano Nadię z Indonezji. Tytuł I-wice Miss przypadł Magdzie Zgnilec z ZPiT "Zamojszczyzna, a III miejsce zajęła Nata z Kolumbii.
Tytuł Mister "Eurofolk - Zamość 2011" otrzymał Emanuel z Meksyku. Luka z Serbii zajął II miejsce, a trzecie - Diaz z Indonezji. Laureatów i wyróżnionych nagrodzono kwiatami i upominkami od festiwalowych sponsorów.
I ViceMiss Eurofolku
Miss Nadia, tańcząca w zespole "Sekolah Menengah Atas Al.-Azhar" z Indonezji od pięciu lat, ma 17 lat i uczęszcza do szkoły średniej (dwunasty rok nauki). Lubi muzykę, taniec i wszystko co jest związane ze sztuką ciała. W przyszłości chciałaby założyć szkołę tańca. Jej marzenie to zostać słynną tancerką. Ma dwóch braci i dwie siostry. Mama zajmuje się domem, a tata jest urzędnikiem.
- To najładniejszy festiwal na jakim byłam - mówiła wyraźnie rozpromieniona nastolatka z Indonezji. Piękne miasto i bardzo przystojni i uprzejmi chłopcy - dodawała śliczna Nadia.
II ViceMister Eurofolku
Mister Emanuel z Orizaby w Meksyku ma 18 lat i jest muzykiem grającym na pianinie i gitarze. W zespole Regionalnego Instytutu Sztuk Pięknych Orizaba, IRBAO jest od miesiąca. Jego największą pasją jest podróżowanie po świecie. Pragnie pokazywać ludziom swoją sztukę. Chciałby aby ludzie coś poczuli słuchając jego muzyki. Pochodzi z utalentowanej muzycznie rodziny - jego starszy brat jest także muzykiem, a rodzice to profesjonalni artyści muzycy. Emanuel jest im bardzo wdzięczny, że umożliwili/sfinansowali mu podróż do Polski.
II ViceMiss Eurofolku
- Belcanta Polonia, a szczególnie Zamość - podkreślał urodę Zamościa Emanuel, który odwiedził już kilka miast w naszym kraju. Najbardziej spodobał mu się Zamość. Polubił tutaj ludzi, którzy są ciepli i otwarci. I liczy, że któregoś dnia tu wróci.
* * *
Niestety, nie wszyscy mieszkańcy Zamościa okazali się być sympatyczni dla członków zespołu z Meksyku. Po powrocie z finałowego koncertu do Bursy nr 1 przy ul. Okrzei, w której byli zakwaterowani, okazało się, że do pokoju koleżanek Emanuela dokonano włamania i skradziono wszystkie rzeczy osobiste - ubrania i laptop. Tancerki pozostały z tym, co miały na sobie podczas koncertu. Dochodzenie w sprawie włamania prowadzi policja. O tyle przykro, że goście z Meksyku, wracając do wspomnień o festiwalu "Eurofolk - Zamość 2011" będą już zawsze pamiętać, że tutaj zostali okradzeni. Wstyd!
Zamość onLine jest patronem medialnym 10. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "EUROFOLK - Zamość 2011"
autor / źródło: Teresa Madej fot. Renata Bajak dodano: 2011-07-25 przeczytano: 3606 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|