www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 14 listopada 2018, w 318 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Rogera, Serafina, Emila, Judyty, Wawrzyńca.
Listopadowe przysłowia: Śniegi Andrzejowe, zboża nie są zdrowe. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Marek Sołowiej wśród "Ambasadorów sztuki"

"Ambasadorowie sztuki" to międzynarodowy projekt Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Plastyków, w którym biorą udział artyści z 10 krajów. Wśród 84 twórców znajduje się Marek Sołowiej, zamojski artysta malarz.

Na wystawie "Ambasadorowie sztuki" w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie Marek Sołowiej prezentuje obraz z cyklu zdeterminowani naturalnym stanem rzeczy "Tandem idealny" wykonany w technice olej na płótnie.

Międzynarodowa wystawa "Ambasadorowie sztuki" obejmuje wszelkie dyscypliny twórczości od malarstwa, rzeźby, grafiki po nowe media sztuki. Jej celem jest prezentacja prac wybitnych artystów z różnych części Europy.


Marek Sołowiej w BWA - Galerii Zamojskiej, fot. Janusz Zimon


- Nowe jest w sztuce tylko to, co własne, co wypływa z wewnętrznego przekonania i temperamenty artysty. Wierzę w triumf wyobraźni. A wystawa, którą mam zaszczyt zaprezentować, jest tego dobitnym przykładem. Szczególne podziękowania kieruję do Artystów za ich odwagę i postawy, które mają moc przywracania wiary w sztukę. Jestem przekonany, że swoim udziałem wzbogacą wyobraźnię licznych zwiedzających. Sztuka jest rodzajem szczególnej misji. A Artysta jest jej ambasadorem - zauważył Jacek Kucaba, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków i jednocześnie kurator wystawy.

Prace można oglądać od 25 listopada w galeriach budynku Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków ul. Mazowiecka11a w Warszawie.

Marek Sołowiej tworzy cykle malarskie. Jego cykl zdeterminowani naturalnym stanem rzeczy, z prezentowanym w Warszawie "Tandem idealny", artysta maluje od kilku lat.

O powstałych w ramach cyklu obrazach zamojski plastyk mówi, że są niewyczerpanym źródłem inspiracji twórczych i jakby "zapisywaniem" współczesnych wartości, dążeń i poszukiwań. To malarstwo figuratywne współczesnego pejzażu ludzkich zachowań, determinacji i kreatywności w naturalnym stanie rzeczy.

Obrazy z cyklu zdeterminowani naturalnym stanem rzeczy prezentowane już były m.in. na prestiżowym festiwalu malarstwa współczesnego w Szczecinie, a także na międzynarodowym biennale pasteli w Nowym Sączu, Krakowie i Bratysławie.


autor / źródło: wald
dodano: 2013-11-21 przeczytano: 2955 razy.Zobacz podobne:
     "Lekcja malarstwa..." Marka Sołowieja w Centrum "Synagoga" / 2018-10-22
     Przyszłość - Cisza - Nic? / 2018-10-10
     Obrazy zapamiętane Marka Sołowieja w Synagodze / 2016-05-01
     "AMARGAS LAMENTACIONES". Marek Sołowiej projektuje dla papieża Franciszka / 2016-03-14
     Lato z krainy fiordów w Ratuszu / 2015-06-23
     Lato w krainie fiordów - wystawa Marka Sołowieja / 2015-06-10
     Wystawa malarstwa ze zbiorów Stowarzyszenia Pastelistów Polskich / 2014-10-05
     Obrazy malowane kredką / 2014-09-28
     Malarstwo czystej duszy - "nie wszystko na sprzedaż" / 2014-05-06
     "IDEA ART"- inspiracje Marka Sołowieja / 2012-09-29
     Odrobina raju w BWA / 2012-02-12

Warto przeczytać:
     Galeria Staszica 13 gości dzieła artystów / 2018-10-16
     Przyszłość - Cisza - Nic? / 2018-10-10
     "Czterdziestka" poetki pejzażu Elżbiety Gnyp / 2018-10-14
     "Lekcja malarstwa..." Marka Sołowieja w Centrum "Synagoga" / 2018-10-22
     Wspólna "Fotografia" Mirosława Chmiela i Stanisława Orłowskiego / 2018-10-01- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet