Witaj w czwartek, 25 kwietnia 2024, w 116 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marka, Jarosława, Erwiny, Kaliksta.
Kwietniowe przysłowia: Gdy Marek z deszczem przychodzi, posuchę w lecie rodzi. [...]

Pierwszy sparing i pierwsza porażka

W pierwszym - z cyklu przygotowań do rundy wiosennej - sparingu drużyna drugoligowego Hetmana nie sprostała trzecioligowcowi z Szarowoli przegrywając 1:2.

Dzień po rozpoczęciu, a właściwie wznowieniu, przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2008/2009 Hetman zmierzył się w sparingu ze Spartakusem Szarowola.

Zamojska drużyna jest w trakcie totalnej przebudowy i raczej trudno było wymagać, aby po jednym dniu wspólnych treningów na boisku zaistniał kolektyw. To było nad wyraz widoczne szczególnie w linii obrony, w której trener Rysak postawił na zawodników zza wschodniej granicy.

W meczu testowanych było pięciu Ukraińców, jednak żaden z nich nie przypadł do gustu trenerowi. Wszystkim podziękowano.

- Ci zawodnicy mieli ogromne braki taktyczne - podsumował ich występ zamojski szkoleniowiec.

Szóstym zawodnikiem testowanym w Hetmanie był Tomasz Robak. Zagrał na tyle poprawnie, że dostanie szanse w kolejnych sparingach.

Z jesiennej kadry drugoligowca zagrali tylko Tomasz Margol, Rafał Turczyn, Marek Baranowski, Kamil Sawa i Tomasz Prejbusz. Skład uzupełniali zawodnicy drugiego zespołu - Paweł Rysak, Jacek Sowa, Marcin Juras i Jakub Hałas oraz powracający z wypożyczenia Kamil Sowa.

Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 1:0. Bramka padła już w 3 minucie. Błąd przy wyprowadzeniu piłki, piłkę przejęli zawodnicy Spartakusa, dogranie z prawej strony i Szafrański będąc sam na sam z zamojskim bramkarzem nie daje mu szans.

Pierwsze 45 minut toczyło się pod dyktando przyjezdnych, którzy osiągnęli dość sporą przewagę. Na pewno duży wpływ na poczynania gospodarzy miała bardzo słaba postawa linii defensywnych. W drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej, gra się wyrównała.

Kilka minut po wznowieniu za faul w obrębie pola karnego na Turczynie sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Margol. Przy stanie 1:1 doskonałej sytuacji nie wykorzystał Kamil Sawa, po którego strzale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

W 68 minucie ponownie błąd przy wyprowadzeniu piłki - tym razem w środkowej strefie boiska - kosztował utratę drugiego gola. Mecz zakończył się wygraną gości 2:1.

W zamojskiej drużynie bardzo dobre zawody zagrali Rafał Turczyn i Tomasz Margol, obaj pracowali na całym boisku. Dość widoczny był również Jakub Hałas.

Hetman Zamość - Spartakus Szarowola 1 : 2 (0:1)
Bramki: Margol (49 min, kar.) - Szafrański (3 min), Kostyk (68 min)
Hetman: Baranowski - Kiryczuk, Czaban, Mazur, Buczak, Tłusk, Margol, Turczyn, Robak, Sawa, Prejbusz po przerwie wystąpili: Rysak, J.Sowa, K.Sowa, Hałas, Juras,

Kolejny sparing już w najbliższa sobotę (31 stycznia) o godz. 13.00 na boisku za Rotundą. Hetman zmierzy się z Ładą Biłgoraj.

dodano: 2009-01-29 przeczytano: 3251 razy.