Witaj w piątek, 19 kwietnia 2024, w 110 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Adolfa, Tymona, Pafnucego.
Kwietniowe przysłowia: Gdy Marek z deszczem przychodzi, posuchę w lecie rodzi. [...]

Z Łęczną na remis

Chyba niewielu kibiców piłkarskich spodziewało się, że po kieleckim pogromie Hetman się "pozbiera" i zdoła uzyskać korzystny wynik z kolejnym pierwszoligowcem. W rozegranym w Łęcznej meczu sparingowym zamościanie zremisowali z miejscowym Górnikiem 1:1 prowadząc do przerwy 1:0.

Wprawdzie przeciwko Hetmanowi nie wybiegł pierwszy zespół Górnika, to i tak zawodnicy walczący o miejsce w kadrze pierwszoligowca postawili zamościanom wysokie wymagania.

Łęcznianie praktycznie przez całe spotkanie dominowali na boisku, atakowali sześcioma, siedmioma zawodnikami, często próbując akcji oskrzydlających.

Taktyka Hetmana była prosta, grać uważnie w defensywie i jeśli się nadarzy okazja- skontrować. Trzeba przyznać, że zawodnicy w dużej mierze realizowali przedmeczowe założenia. Całkiem nieźle prezentowała się linia pomocy, nie było też większych wpadek w defensywie, a jeśli nadarzała się sytuacja, wyprowadzano szybkie kontrataki.

Jeden z takich kontrataków zakończył się zdobyciem gola. W 30 min Tomasz Margol strzałem zza pola karnego posłał piłkę w okienko bramki.

W pierwszych 45 minutach Górnik praktycznie nie wypracował sobie żadnej sytuacji bramkowej.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gospodarze grali trzema napastnikami, Hetman umiejętnie grał w defensywie, nie popełniając większych błędów. Jednak jeden prosty błąd środkowego obrońcy kosztował stratę bramki. W 49 minucie padło wyrównanie.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania zamościanie powinni pokusić się o zdobycie drugiego gola. Po jednym z kontrataków w doskonałej sytuacji znalazła się para zamojskich zawodników. Kita i Gałkowki mieli przed sobą tylko jednego obrońcę oraz bramkarza gospodarzy. Niestety Przemek Kita zamiast odegrać piłkę zdecydował się na indywidualną akcję i przegrał pojedynek z obrońcą.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Po raz kolejny bardzo dobre zawody rozegrał Rafał Turczyn, nieźle zaprezentowali się też Marcin Grunt, Marek Fundakowski oraz Damian Rożej.

W meczu z Górnikiem nie mógł wystąpić Łukasz Kaczmarek, ale w kolejnym powinien już wystąpić. W barwach Hetmana pojawił się kolejny nowy zawodnik, jesienią grający w Kolejarzu Stróże, środkowy obrońca Marcin Grunt.

Trzeba przyznać, że praca trenerów Rysaka i Pająka pomału zaczyna przynosić efekty. Powoli krystalizuje się skład, który powinien włączyć się do walki o ligowe punkty.

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę (14.02) o godz. 11.00 na boisku za Rotundą. Sparingpartnerem Hetmana będzie Stal Rzeszów.

Górnik Łęczna - Hetman Zamość 1 : 1 (0:1)
Bramki: Buśkiewicz (49 min) - Margol (30 min)
Hetman: Baranowski - K.Sowa, Grunt, Staszeski, Konrad Sawa - Rożej, Kiema, Kita, Margol, Turczyn - Fundakowski na zmiany wchodzili: Gałkowski

dodano: 2009-02-12 przeczytano: 2960 razy.