www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 18 października 2017, w 291 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Juliana, Łukasza, Bartumiła.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Gimnazjalistki ze Skierbieszowa na zajęciach plastycznych na Wydziałem Artystycznym UMCS

Trzy uczennice Gimnazjum Publicznego w Skierbieszowie biorą udział w projekcie realizowanym na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w ramach programu "Uniwersytet Młodych Wynalazców".

W kierowanym przez dr hab. Marię Polakowską-Prokopiak projekcie SZTUKA W DIALOGU Z NATURĄ - BADANIE EFEKTÓW ZASTOSOWANIA WYBRANYCH TECHNIK EKO-SZTUKI W PROJEKTACH ARTYSTYCZNYCH uczestniczą Natalia Durzyńska, Weronika Kowalska i Kinga Martynowska, podopieczne Dariusza Piekuta - artysty plastyka i nauczyciela plastyki w skierbieszowskiej szkole.

Celem projektu jest umożliwienie zrealizowanie projektu artystycznego w technikach eko-art uzdolnionym plastycznie uczennicom Gimnazjum w Skierbieszowie oraz stymulowanie ich aktywności poznawczej, artystycznej i kreatywności.

Wykorzystując potencjał Pracowni Eko-Art Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie uczennice mogą poszerzyć swoja wiedzę i doskonalić umiejętności technologiczne niezbędne przy realizacji własnych działań plastycznych.

Realizując zajęcia plastyczne z EKO-Sztuki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, uczennice z Gimnazjum w Skierbieszowie poznały technologiczny proces powstawania papieru czerpanego i filcowania wełny. Wykonały samodzielne prace pejzażowe nawiązujące do układu pasowego pól Roztocza i okolic Skierbieszowa z kolorowego papieru ich własnej produkcji, z wełny powstały maskotki myszy i interesujące futerały na telefony komórkowe. Podczas kolejnych zajęć w Lublinie uczennice wykonały piękne pisanki wielkanocne z filcowanej wełny oraz wykonały elementy do formy przestrzennej, która zostanie zmontowana z naturalnych materiałów: wełny i włókien lnianych na Wydziale Artystycznym UMCS.

W Gimnazjum w Skierbieszowie wspólnie z opiekunem zaprojektowały suknię na pokaz mody z materiałów recyklingowych, min. gazet, tektury i worków na śmieci.

Na zajęciach w kwietniu uczennice będą miały wspólne zajęcia ze studentami z Wydziału Artystycznego UMCS. Dalszy etap realizacji projektu przewiduje wykonanie dużej formy przestrzennej z plecionej wikliny.

Po zakończeniu projektu efekty działań artystycznych Natalii Durzyńskiej, Weroniki Kowalskiej i Kingi Martynowskiej zostaną zaprezentowane na wystawach w Lublinie, Zamościu i Skierbieszowie.


autor / źródło: red.
dodano: 2015-03-19 przeczytano: 2643 razy.Tagi:

Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet