www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 18 października 2017, w 291 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Juliana, Łukasza, Bartumiła.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Brześcińska-Riccio, Piekut, Drzewiński i Szymanowicz czyli "Magiczny Kwadrat" w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska zaprasza do obejrzenia wystawy "Magiczny Kwadrat". Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 12 maja o godz. 17, prace będzie można oglądać do 5 czerwca.

"Magiczny Kwadrat" - to odniesienie do czterech postaw twórczych artystów mających wspólny rodowód artystyczny rozpoczęty ponad 30 lat temu w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Ich dokonania twórcze w Polsce i za granicą stanowią ważny element w rozwoju edukacji artystycznej lubelskiej uczelni.

Brześcińska -Riccio, artystka , która od wielu lat w rysunkach tuszem realizuje własną wizję kosmosu połączonego z elementami pejzażu, którego istotnym elementem jest człowiek i twory natury jako epicentrum tego układu.

Drzewiński, artysta malarz, zafascynowany geometrycznym porządkiem i kolorytem posadzek z Drohobycza, ciągle rozwija możliwość nieskończonych kompilacji układów w wymiarze egzystencjalnym szukającym własnego miejsca.

Piekut, artysta, tworzący kompozycje rysunkowe piórkiem, tuszem i ekoliną, odnalazł własny kod artystyczny widoczny w pejzażach z elementami industrialnych obiektów umiejscowionych na Roztoczu lub w okolicach Skierbieszowa.

Szymanowicz, artysta grafik, mistrz linorytu, tworzy nastrojowe kompozycje o przemyślanych treściach ideowych odnoszących się do bytu człowieka oraz porządkowaniu najbliższego otoczenia według własnych zasad, które mogą tworzyć nowe znaczenia.

- Wspólne cechy tej twórczości ; to dążenie w rysunku i grafice do efektów czysto malarskich polegających na zasadzie horror vacui - czyli wypełnianiu dużych płaszczyzn układem kropek lub kresek nakładanych na siebie warstwami, tak aby powstała plama barwna lub walorowa. Widać ten sposób działania w pracach Piekuta, Brześcińskiej- Riccio i Szymanowicza . Upodobanie do porządku kompozycyjnego, pewnej symetrii i równowagi mamy w obrazach Drzewińskiego i grafikach Szymanowicza. Wykorzystanie elementów pejzażowych , to wspólne cechy twórczości Brześcińskiej-Riccio i Piekuta. Mimo tych podobieństw, każdy z twórców zachował własną osobowość artystyczną - mówi Jerzy Tyburski dyrektor BWA.

Pomysłodawcą wystawy jest Dariusz Piekut.

Zapraszamy.


autor / źródło: red.
dodano: 2016-05-06 przeczytano: 2692 razy.Tagi:

Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet